Přeskočit na obsah
Ročník 2007 Ročník 2008 Ročník 2009 Ročník 2010 Ročník 2011 Ročník 2012 Ročník 2013 Ročník 2014 Ročník 2015 Ročník 2016 Ročník 2017 Ročník 2018 Ročník 2019
Mimodomov logo

Out of Home 2018

15-17. června 2018

facebook

Realizujeme

Realizujeme

asociace Dítě a rodina
New Job New Life

partneři

Generální partner:
Innogy
Hlavní partneři:
Magistrát hlavního města Prahy Nadace Jistota Modrá pyramida TCCM Livesport Nadační fond Albert ČEPS Nadace Terezy Maxové Nadace Naše dítě
Partneři:
Kofola Crocodille Marks and Spencer

Nacházíte se:

Novinky

 • Memorandum je tady! Důležitý dokument, který jsme sepsali proto, aby bylo jasné, o co se snažíme, a o co usilujeme v oblasti péče o ohrožené děti a mládež.
  Memorandum je pro nás závazný dokument a budeme se snažit udělat maximum pro to, abychom dosáhli změn u námi vytyčených bodů.
  Pokud si dokument přečtete a budete s ním souhlasit, prosíme vás o podpis.
  S tímto Memorandem budeme chodit na schůzky, budeme ho šířit mezi odbornou a laickou veřejnost, budeme shánět podporu a fanoušky na všech světových stranách. A budeme doufat, že se pohnou ledy a začne se něco dít a měnit! Děkujeme za podporu! A šíření tohoto dokumentu.
 • 14. března 2019 A v sobotu hurá do Frýdku Místku a to pendolinem. Bude to poprvé. Stejně jako pro nás první návštěva bezva dětí v dětském domově, které každý rok jezdí na festival Out of Home. Martina bude s dětmi hovořit o novinařině, Kuba povypráví historky z policejní práce, Terezka a její téma:kreativní psaní, Kristýna dorazí z Ostravské filharmonie a Tamara probere kyberšikanu. Moc se těšíme:-)
 • 13. března 2019 Wind Quintet V pondělí 18.03. vyrážíme na jih do Písku, kde Prague Philharmonia Wind Quintet zahraje dětem v dětském domově pro radost.Moc se těšíme. Velmi děkujeme krásným dámám: Karolíně Borecké, Lucii Dujardin-Bazier a jejich Aspira Recruitment s.r.o. za financování tohoto výjezdu.
 • 4. března 2019 Nadační fond Albert Nadační fond Albert udělil grant zástupcům Mimo domov ve výši 35.000 Kč na výjezdy Dospělým ze dne na den v roce 2019. K předání symbolického šeku došlo poslední únorový den (28.2.) v budově Krajského úřadu Ústeckého kraje za účasti zástupců NF Albert, sociálního odboru Ústeckého kraje a dalších organizací a dětských domovů, kteří si také přijeli pro finanční podporu. Za Mimo domov převzali šek Roman Hrůza a Marek Landštof. Děkujeme NF Albert za dlouhodobou spolupráci a těšíme se na výjezdy do tohoto regionu.
 • 25. ledna 2019 PKF Wind Quintet PKF Wind Quintet se chystá na 'výchovňák' do DD Lety v Dobřichovicích a moc se na to těší! Zahrají tam ve čtvrtek 31.01.2019 odpoledne, hned po vysvědčení.
  Tento výjezd finančně podpořila tato prima parta s paní Evou, která DD Lety navrhla: Zaměstnanci České spořitelny z korporátního centra v Rytířské a na Budějovické. Karolína C., Dominika D., Denisa D., Marta H., Jan J., Ladislav K., Šárka K., Denisa K., Petr L., Denisa N., Pavel M., František P., Karel P., Iva G., Katka Ř., Alena S., Pavlína P., Hedvika Š., Michael T., Ondřej V., Irena V., Eva R., Veronika Š., Katka V., Marian Z., Gabriela L., Barbora H.
 • 15. ledna 2019 Jsme rádi, že se stále více hovoří veřejně o potřebách dětí, které odcházejí z dětských domovů do dospělého života. A těší nás, že přibývá lidí, kteří chtějí napomoci tomu, aby se těmto dospívajícím mladým lidem dobře vedlo a dokázali se postavit na vlastní nohy. Tento týden nás na toto téma čekají dvě akce, kam jsme byli pozváni jako přednášející/diskutující. Nejprve se vydáme na konferenci s názvem Na vlastní nohy a ve čtvrtek se účastníme kulatého stolu v poslanecké sněmovně na téma Ústavní a náhradní rodinná péče v ČR. Pěkný nový rok vám všem!
 • 20. prosince 2018 PF2019
 • 11. prosince 2018 Klára Chabová byla hostem zpravodajského pořadu Press klub na rádiu Frekvence 1. Moderátor Luboš Procházka rozebral aktuální situaci v dětských domovech - proč chybí v DD psychologové a terapeuti? Jak se mladí dospělí uplatňují na trhu práce a dokážou si sehnat bydlení? Co jim chybí po odchodu z ústavního zařízení? Moderátor zabrousil i do kontroverznějších témat, jako je názor na možnost vychovávat děti v homosexuálních párech. Rozhovor si můžete poslechnout na https://www.frekvence1.cz/audio-video/.
 • 8. prosince 2018 Konference Dospělým ze dne na den, 8.11.2018, Ostrava
 • 20. října 2018 Moc děkujeme za vstřícné přijetí a krásné vystoupení dětí z dětského domova v Aši. Byla to nádherná sobota, kterou jsme si společně moc užili. V neděli jsme navštívili DD Planá, kde jsme měli s dětmi také dost zábavy:-) Díky všem lektorům a Clarinet Factory za super víkend. Dík patří i České filharmonii za věnovaná DVD a Kühnovu dětskému sboru za CD. Fotky z výjezdu najdete v naší v fotogalerii.
 • 19. října 2018 záštita MSK Zítra vyrážíme na výjezdy směr Aš a v neděli Planá u Mariánských Lázní. Pojede s námi Clarinet Factory - prima kluci klarineťáci, moderátorka a novinářka Veronika Sedláčková, povídat o kyberšikaně bude Jana Skládaná, která dorazí z Brna. Dáša Kohoutová přijede s knížkami a překvapením a na obličej namaluje dětem něco krásného Kačka Engererová. Moc se těšíme! Děkujeme donátorům za uskutečnění tohoto výjezdu. Jsou to: Zuzka Přečková, Jan Řezáč a Veronika, Emička a Dan Žárovi. Velký dík!
 • 9. října 2018 Memorandum je tady! Důležitý dokument, který jsme sepsali proto, aby bylo jasné, o co se snažíme, a o co usilujeme v oblasti péče o ohrožené děti a mládež.
  Memorandum je pro nás závazný dokument a budeme se snažit udělat maximum pro to, abychom dosáhli změn u námi vytyčených bodů.
  Pokud si dokument přečtete a budete s ním souhlasit, prosíme vás o podpis.
  S tímto Memorandem budeme chodit na schůzky, budeme ho šířit mezi odbornou a laickou veřejnost, budeme shánět podporu a fanoušky na všech světových stranách. A budeme doufat, že se pohnou ledy a začne se něco dít a měnit! Děkujeme za podporu! A šíření tohoto dokumentu.
 • 4. října 2018 Velmi si považujeme možnosti, když můžeme Mimo domov a naše aktivity prezentovat veřejně. Rádi bychom tentokrát poděkovali Agentuře Helas, která pořádá nejrůznější akce zaměřené na podporu osobností českého byznysu za pozvání na klubové setkání. Kromě toho, že zde mohla Petra Hamerská, členka našeho týmu, pohovořit o naší práci a aktivitách zaměřených na podporu dětí z dětských domovů, obdrželi jsme také finanční dar z výtěžku tomboly. Částku 5430 Kč využijeme na realizaci výjezdu do dětského domova v nejbližším termínu. Fotografie ze setkání naleznete ZDE. Děkujeme!
 • 3. října 2018 záštita MSKKonference Dospělým ze dne na den, kterou pořádáme na půdě Ostravské univerzity již 8. 11. 2018, získala další důležitou záštitu. Tentokrát naše úsilí podpořil hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc. Každé podpory a záštity si velice vážíme a věříme, že se nám podaří tématem integrace dětí z dětských domovů do společnosti zaujmout odbornou i laickou veřejnost.
 • 1. října 2018 Ve středu 26.9. jsme měli tu čest navštívit s naším filmem Dětský domov Jemnice a Budkov a přidalo se k nám i pár mladých lidi z Telče. Setkáni to bylo velmi příjemné. Jonáš Motyčka představil Správny start, Lukáš Talpa Patrona a dokonce se setkal i se dvěma klučinama,z nichž jeden už svého patrona má a pro druhého se právě našel :) Těšíme se na další setkání a další mladé lidi! Sledujte naši cestu na www.dospelymzednenaden.cz
 • 30. září 2018 Konference Dospělým ze dne na den se blíží a velmi si považujeme toho, že je o téma odcházení dětí z dětských domovů do dospělého života zájem. Doufáme, že bude pro všechny zúčastněné akce přínosná. Ke konferenci vydáváme také tiskovou zprávu. Děkujeme všem za podporu!
 • 23. září 2018 Děkujeme dětem z Budkova, Jemnice a Telče, že se aktivně podílely na krásných koncertech s PKF Wind Quintet. Bylo to parádní. Některým dětem se koncert tak líbil, že dorazily i na večerní koncert do Telče. Tak se těšíme na příště! Fotky z koncertu najdete v naší v fotogalerii.
 • 12. září 2018 Z děcáku na ulici, tak se jmenuje článek od redaktorky Markéty Řehákové, který vyšel v pondělních Hospodářských novinách. Jsme rádi, že se o tuto problematiku zajímají média. Osvěta je nesmírně důležitá. Stále se setkáváme s tím, že se o velmi obtížném začleňování dětí z dětských domovů (ale také z pěstounských rodin) do společnosti moc neví. Děkujeme za dobře napsaný článek!
 • 7 září 2018 PKF Wind Quintet PKF Wind Quintet potěší v pondělí 10.9.2018 odpoledne 3 dětské domovy výchovnými koncerty. Tento dechový kvintet složený z hráčů České filharmonie a PKF se návštěvy Vysočiny již nemůže dočkat. První koncert bude pro dětský domov Budkov a Jemnice a druhý proběhne v Telči. Moc děkujeme muzikantům a donátorům, že nám pomohli tento výjezd zrealizovat. Velký dík patří Járovi Janutkovi z Osule a rodilému Pražákovi Karlovi Kodalíkovi s lodí Klára.
  lod klara
 • 6 září 2018 Dnes jsme odeslali přihlášku na festival Jeden svět 2019, kde bychom moc rádi promítli dokument Dospělým ze dne na den. Zda nás porota vybere, se dozvíme v únoru. Čekáme také na rozhodnutí poroty jihlavského festivalu, které by mělo padnout snad během září, a určitě se pokusíme o přihlášení se na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Držte nám palce.
 • 2. září 2018 Zdá se, že podzimní sezóna začíná a ne úplně pomalým tempem. V následujících dnech nás čeká účast na dvou akcích, kam jsme byli pozváni mezi debatující hosty. V pondělí 3. září se koná od 19 h v Knihovně Václava Havla beseda na téma: Co potřebují ohrožené děti a 6. září se budeme účastnit Prvního českého sympozia k sociálně-právní ochraně dětí v Impact Hubu na Praze 5, kam si vezmeme určitě také ukázku z dokumentu Dospělým ze dne na den. Těšíme se na diskusi!
 • 27. srpna 2018 Velice si vážíme toho, když jsme přizváni do diskuse k tématu, které je nám blízké, a kterému se již několik let věnujeme - je jím integrace dětí z dětských domovů do společnosti. Zítra dopoledne budeme debatovat v Evropském domě na Praze 1 s dalšími kolegy z neziskových organizací a státní správy. Za tým Mimo domov se zúčastní Petra Hamerská a Simon Slanina. Kulatý stůl pořádá Asociace nestátních neziskových organizací ČR.
 • 16. srpna 2018 Na chvíli jsme se odmlčeli, abychom se mohli připravit na následující sezónu. Mimo domov nespí ani o prázdninách. Na podzim nás čeká další pokračování tour s filmem Dospělým ze dne na den po dětských domovech. Plánujeme také stejnojmennou konferenci v Ostravě na listopad, kde budou vystupovat velmi zajímaví hosté a jejím cílem je opět sdílet, propojovat a měnit věci k lepšímu. Rádi bychom se vydali na další výjezdy i mimo tour a také chceme rozjet zcela nový projekt, kterému pracovně říkáme Inkubátor. O všem vás budeme informovat, zůstaňte s námi! A pěkné léto!
 • 17. června 2018 I když bylo letošní hodnocení a bodování týmů velmi obtížné, nakonec jsme se dopočítali, i když bodové rozestupy byly opravdu minimální. První místo letos získal Dětský domov Strážnice, druhé místo obsadil tým z Písku a třetí místo vybojovaly děti z Kroměříže. Moc gratulujeme a všem účastníkům děkujeme za velké nasazení na stanovištích. Doufáme, že jste si festival letos náležitě užili. Těšíme se na další ročník! Kompletní výsledky naleznete zde. Fotky z akce se postupně objevují na stránce fotogalerie.
 • 14. června 2018 Rádi bychom vám představili staronový tým Mimo domov, který má v současné době 14 členů. Poprosili jsme skvělou fotografku Markétu Čepkovou, aby nás zvěčnila a my měli nejen památku, ale také společnou vizitku. Fotili jsme se v Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích v prostorách krásné a vznešené vzducholodi jménem Gulliver, za kterou stojí architekti Martin Rajniš a David Kubík.
  foto teamu Mimo domov crew: Klára Chábová, Martina Prášilová, Tamara Pižlová, Renata Ulvrová, Eva Slavíková, Kristýna Juřinová, Olina Mistrová, Petra Hamerská, Veronika Šrollová, Marel Landštof, Radim Hašek, Roman Hrůza, Honza Němec a Lukáš Dolejš (na fotce chybí) další fotky najdete ve fotogalerii.
 • 15. května 2018 ZÍTRA VYRÁŽÍME s filmem Dospělým ze dne za dětmi z dětských domovů. Jako první uvidí dokument děti z DD Aš, Mariánské Lázně, Planá, Tachov. Projekce i s besedou se koná v kině v Plané od 18 h. Dále se pak chystáme 22. května do kina ve Strunkovicích, kam přijedou děti z DD Písek, Žíchovec a Volyně. A třetí projekce bude 11. června přímo v DD Humpolec, kam byly pozvány ještě děti z DD Senožaty. Po každé projekci plánujeme besedu s hlavními aktéry z filmu a dětem také představíme mmj. neziskové organizace, které jim mohou pomoci s jejich integrací do společnosti poté, co dětské domovy opustí. Těšíme se moc na ohlasy a reakce a doufáme, že film bude užitečný a poslouží také jako motivace a vodítko pro ostatní děti, které odchod čeká.
 • 11. května 2018 Poslední, čtvrtý kurz Života nanečisto, se koná na Mařanově mlýně již tento víkend. Účastnící se s našimi lektory zaměří tentokrát na téma: VZTAHY. Budeme všem držet palce, aby se setkání vyvedlo a program byl pro děti užitečný.
 • 5. května 2018 Byli jsme pozváni do diskusního pořadu na téma odcházení dětí z dětských domovů v dospělosti, který pořádá Knihovna Václava Havla. Budeme se těšit na zajímavou rozpravu. Každá takováto veřejná diskuse je důležitá. Více informací na kudyznudy.cz.
 • 2. května 2018 Máme za sebou další kurz Života nanečisto, respektive má ho za sebou jedenáct odvážlivců, kteří přijeli na Mařanův mlýn, aby si tu vyzkoušeli život na vlastní pěst. Jaké to bude, až opustí brány dětského domova? Na to se jim snažili odpovědět, nejen formou her, naši lektoři. Téma kurzu bylo A co dál? Více o kurzu najdete na zivotnanecisto.cz. Doufáme, že si účastníci odnášejí užitečné informace a my se na ně budeme těšit na čtvrtém kurzu, který bude 10.-14. května.
 • 27. dubna 2018 O našem filmu Dospělým ze dne na den natočila reportáž i Česká televize. Jsme rádi, že se o téma a film média zajímají.. Podívat se můžete na www.ceskatelevize.cz.
  ČT
 • 19. dubna 2018 Náš projekt Život nanečisto má své pokračování v letošním třetím kurzu na téma A co dál? již tento víkend. Dnes odjíždí tým lektorů na Mařanův mlýn, kam za nimi dorazí 11 dětí z dětských domovů a až do neděle budou společně pracovat na tom, aby tyto děti měly jednodušší start do dospělého života. Protože jsme v loňském roce neměli na dokončení celého cyklu (4 víkendové kurzy za rok) finance, jsme rádi, že můžeme cyklus pro děti dokončit letos. Díky vánočním sbírkám a aukci v kavárně Jericho se nám na tyto dva kurzy podařily prostředky vybrat. A získali jsme letos také dar od společnosti ČEPS. Další kurz, poslední z řady, bude 10.-14. května na téma Vztahy.
 • 16. dubna 2018 Petr Casanova patří mezi české přední mentory a kouče osobního růstu. Také vydává prestižní časopis Firess Class, který patří mezi mediální partnery filmu Dospělým ze dne na den. Článek 7 naléhavých proseb, které dospívající děti nikdy nevysloví nahlas byl zveřejněn 13. 4. den a od té doby ho sdílelo 18 tisíc uživatelů. V úvodu článku se autor zamýšlí nad tím, jak se cítí teenageři, když se kolem nich a v nich všechno mění a nejsou vyslyšeni. Jak si asi musí připadat mladý člověk, který opustí brány dětského domova? FC zve v rámci tématu na premiéru filmu Dospělým ze dne na den na pražské hlavní nádraží.
 • 13. dubna 2018 Článek redaktora Týdne o tématu opouštění dětských domovů v pátek 13. 4. uveřejnil také online Tyden.cz. Pokud jste nečetli tištěnou verzi, zde máte příležitost online na tyden.cz.
 • 3. dubna 2018 Právě startujeme! Dospělým ze dne na den - to je název dokumentárního film režiséra Igora Chauna, který za pár dní spatří světlo světa. Točili jsme od července loňského roku a hlavními protagonisty filmu jsou děti, kteří vyrůstaly v dětském domově a po dosažení dospělosti se musely postavit na vlastní nohy. Některé z nich to zvládly, jiné neobstály a jejich životy nenabraly úplně ten správný směr. Čím to je? Proč se děti z dětských domovů dokážou jen velmi těžce začlenit do společnosti? Jaké jsou jejich osudy? Co se musí změnit, aby se jim toto nedělo a dostaly šanci? Odpovědi nejen na tyto otázky nalezneme v dokumentu. Dnes vám představujeme plakát k filmu, na kterém jsou členové našeho týmu a jedni z hlavních protagonistů filmu - Olina a Lukáš. Jim patří velké díky, že do toho šli! Více informací najdete také na www.dospelymzednenaden.cz O termínu premiéry vás budeme informovat zítra a jste srdečně zváni!
  banner
 • 24. března 2018 Máme radost! Byli jsme vybrání spolu s dalšími šesti neziskovými organizacemi a spolky k účasti v Akademii T-mobile pro neziskovky. Znamená to, že se budeme moci účastnit nejen různých seminářů a workshopů po celý rok, ale získali jsme také svého Patrona a svého Kouče. Budeme mít tak možnost rozvíjet naše znalosti, dovednosti a čeká nás také například supervize v týmu. Jsme zvědaví a těšíme se!
 • 24. března 2018 Druhý tým se rozjel do dětského domova Zvíkovské Podhradí. V domově bylo asi 17 dětí. Dopoledne se programu ujaly artistky Amanitas. Program bavil úplně všechny děti od 6 letých až po 17 leté slečny. Děti krásně spolupracovaly. Artistické kousky provázela hudba od profi muzikantů. Odpolední blok pokračoval v uměleckém duchu. Děti tvořily velikonoční vajíčka a zazpívaly si s muzikanty. Díky dětskému domovu za milé přijetí, Renata Ulvrová, Marek Landštof za váš čas a energii a muzikantům a artistům za vše co si připravili pro děti. Díky Evča
 • 23. března 2018 Náš tým se moc těší na sobotní výjezd do dalekého Budkova. Přijedou sem také děti z DD Jemnice, tak nás bude velká skupina. Už se nám sbíhají sliny na sobotní slavný bramborový guláš:-) A co nás čeká a nemine? Hudební workshop povede Vláďa z Filharmonie, pekařka Veronika s vámi upeče velikonoční perníčky. Obličeje vám pomaluje kudrnatá slečna Katka, Tamara s vámi probere, jak jde život a Terka si s vámi zahraje různé stolní a slovní hry.
 • 20. března 2018 Kulatý stůl v Senátu. Zástupci mnoha neziskových organizací, ředitelé dětských domovů, senátoři i poslanci se sešli 20. března ve Valdštejnském paláci Senátu ČR, aby prodiskutovali téma odcházení mládeže z dětských domovů. Náš spolek Mimo domov společně s Nadačním fondem Veroniky Kašákové a místopředsedou Senátu Jiřího Šestáka byl iniciátorem tohoto setkání. Cílem kulatého stolu byla debata o problémech systému a legislativy, která nedává žádnou podporu těm, kteří opouští DD. Ambice zastaralý systém v ústavní péči zlepšit a hledat řešení, navazují na náš projekt Dospělým ze dne na den, kterým chceme dlouhodobě na problém “odcházení” upozorňovat a který odstaruje filmovou premiérou 18. dubna v Paze. O téma a závěry tohoto jednání se zajímala i zpravodajská ČT24 a vy si můžete poslechnout rozhovor s předsedkyní Klárou Chábovou na www.ceskatelevize.cz (od 6m 30s).
  ČT24
 • 13. března 2018 Dnes jsme byli pozváni do pořadu Sama doma, který se vysílá na České televizi. Tentokrát jsme si povídali nejen o odcházení dětí z dětských domovů ve chvíli, kdy se stanou dospělými, ale měli jsme možnost zmínit také blížící se premiéru našeho filmu Dospělým ze dne na den, která se koná 18. dubna v Praze, v kině Royal. Režie se ujal Igor Chaun. Hosty v pořadu Sama doma byli za Mimo domov Martina Prášilová a Lukáš Dolejš. Na povídání se můžete podívat na www.ceskatelevize.cz.
  Sama doma
 • 9. března 2018 V sobotu se chystáme na výjezd do DD Dlažkovice. Tentokrát máme v týmu Lukáše Dolejše, který pochází také z DD a bude si s dětmi povídat o problematice odchodu z dětského domova. Dalším členem týmu je Martina Tichá, lektorka, která se s dětmi bude bavit o pejcích, jak o ně zodpovědně pečovat. Dalším zajímavým lektorem bude Tereza, která se vyzná v histori a má hezky zpracované téma o židech. Za tým MimoDomov pojede Renča a Evička, které mají pro děti připravené ruční práce a dílničky. Moc se těšíme.
 • 7. března 2018 Máme dobrou zprávu! Letošní produktové partnerství na festival OUT of HOME nám potvrdila KOFOLA, máme tedy zajištěný pitný režim pro všechny účastníky. Dalším velmi významným partnerem je i letos Modrá pyramida, jejíž zaměstnanci se účastní pravidelně již několik let naší zážitkové hry jako instruktoři na stanovištích a realizujeme společně také stanoviště Finanční plánování. A získali jsme také finanční podporu od Magistrátu hl. města Praha ve výši 150 000 Kč. Přípravy jsou v plném proudu a těšíme se na léto!
 • 6. března 2018 Máme radost, že vznikají projekty, jako je tento a jsme velmi potěšení, že se do takovýchto aktivit zapojují mladí lidé, kterým není jedno, co se kolem nich děje. Začleňování dětí, které nevyrůstaly v bezpečí rodinného zázemí, je velmi důležité a rozhodně si toto téma zaslouží zvýšenou pozornost. Jsme také rádi, že byl v článku citován náš průzkum, který jsme realizovali v roce 2015 za podpory Nadace Komerční banky Jistota.
 • 6. února 2018 V letošním roce nás čeká realizace velkého projektu a už se na to moc těšíme. Finišujeme s natáčením dokumentu Dospělým ze dne na den, který režíruje Igor Chaun a současně s tím plánujeme velkou projekční tour po celé ČR tak, aby film viděly všechny děti z dětských domovů a mohly si udělat představu, co je za branami domova čeká. Rádi bychom tímto filmem také vzbudili o téma odcházejí dětí z DD do dospělosti zájem mezi zákonodárci, kteří mohou změnou legislativy těmto dětem výrazně pomoci. O dalších aktivitách vás budeme informovat. Můžeme ještě prozradit, že premiéra filmu se chystá na 18. dubna.
 • 26. ledna 2018 Tým Mimo domov nevynechá příležitost, aby se mohl zapojit do veřejného života, když je co říci a je možnost něco změnit či ovlivnit. Chtěli bychom vás, naše fanoušky, proto poprosit - jděte k volbám. Mít možnost svobodně volit je skvělé a proto bychom toho měli využít. Nenechte svůj hlas zapadnout. Děkujeme!!
 • 24. ledna 2018 Rádi bychom poděkovali všem lektorům, kteří se podíleli na přípravě sobotních workshopů pro Davida a Markétu z DD Česká Kamenice. Podle zpětné vazby, kterou od nich máme, si celý den užili. Nejprve začínali ve společnosti Crocodille (vlastník sítě restaurací Bageterie Boulevard), kde měli možnost nahlédnout do zákulisí tréninkové restaurace. Oběma účastníkům workshopu se věnovali Anička Křivská a Radovan Slezák. Odpoledne se pak David a Markéta přesunuli do centrály Byznys pro společnost, kde na ně čekali HR specialisté. Rádi bychom v podobných aktivitách pokračovali a postupně zapojili více dětí.
 • 19. ledna 2018 Zítra přijedou do Prahy 3 děti z DD Česká Kamenice, aby se zúčastnily celodenních workshopů ve firmách. Tuto akci pořádáme jako premiéru s platformou Byznys pro společnost a jejich projektem NEW JOB/NEW LIFE. Dopoledne se děti vydají do společnosti Crocodille, kde na ně čeká zajímavý program a dozví se také, jaké by tady mohly nalézt pracovní uplatnění. Odpoledne jim pak HR školitelé prozradí, jak uspět při hledání práce. Rádi bychom v podobných workshopech pokračovali i do budoucna.
 • 14. ledna 2018 Termín 12. ročníku festivalu OUT of HOME je na světě!! Zúčastníte se? Přijdete? Pomůžete nám? Už se moc těšíme na společné zážitky!! Akce se koná 15.-17. června 2018 s tím, že zážitková hra a slavnostní večer vycházejí na sobotu 16. června. Jsme zvědaví, co nám letošní ročník přinese.
 • 12. ledna 2018 Velké díky patří zaměstnancům společnosti Crocodille, kteří před vánočními svátky vybrali ve prospěch Mimo domov a našich projektů částku 13 400 Kč. Velmi si vážíme nejen letité podpory této společnosti, ale také zájmu o problematiku ohrožených dětí. Zástupci společnosti se s námi opět chystají na výjezdy do dětských domovů, připravujeme také exkurzi do této firmy pro starší děti a zároveň bychom se rádi dohodli na umístění stanoviště do Crocodillu v rámci festivalu OUT of HOME. Ještě jednou moc děkujeme!!
 • 3. ledna 2018 Naše listopadová konference na téma Najdu práci, když jsem z děcáku? měla smysl a průběžně se nám to potvrzuje. I když to chvíli vypadalo, že ji z důvodu nedostatku finančních prostředků budeme muset zrušit, na poslední chvíli se objevilo několik ochotných partnerů a ti nás finančně podpořili. Průběžně nám pak chodily nejrůznější odezvy a ohlasy a zdá se, že bychom se v roce 2018 pustili do pokračování této akce. Zaměstnávání dětí z dětských domovů je velkým a důležitým tématem a rádi bychom se mu i nadále věnovali, ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi. Dovolili bychom si zde uveřejnit jeden z ohlasů a jsme opravdu nesmírně potěšeni, že se další firma zapojuje do celého procesu, díky HR manažerce Ivaně Cvejnohové, která celý program připravila. Se společností MARKS&SPENCER budeme spolupracovat také v rámci našeho festivalu OUT of HOME. Děkujeme moc za pozitivní a motivující přístup!.
 • 31. prosince 2017 PF2018
 • 27. prosince 2017 Velmi si považujeme toho, když se nejen mladí lidé zajímají o své okolí a není jim jedno, co se kolem nás děje. Oslovila nás na konci roku platforma mladých studentů, kteří si říkají Pražští Pepíci a nabídli nám spolupráci. Sešli jsme se, popovídali si a dohodli se. Pražští Pepíci s námi budou jezdit na výjezdy, pomůžou nám během festivalu OUT of Home a budou šířit osvětu spojenou s tím, co děláme. Budeme se těšit na spolupráci v novém roce a jsme moc rádi, že budou mít děti z dětských domovů další spojence. Pražští Pepíci
 • 14. prosince 2017 Vánoční jarmark na pražském magistrátu se vyvedl. Kromě toho, že jsme tady mohli prodávat výrobky dětí z dětských domovů, získali jsme na prodej také další zajímavé předměty od našich přátel. Atmosféra byla příjemná, prezentovalo se zde několik neziskových organizací, a také některé střední školy. Velký úspěch měli na našem stánku andělíčci, které vyráběly děti na našich výjezdech, a také se moc dobře prodávaly výrobky značky We are BAND, kterou vlastní naše kamarádka Andrea z Bechyně. Celkem jsme vydělali 4 205 Kč a byla to pro nás zase nová (obchodní) zkušenost. Na stánku za Mimo domov prodávaly Martina, Petra a Klára. Tak příští rok zase na viděnou! Fotky z jarmarku najedete v galerii.
 • 14. prosince 2017 Máme velkou radost. Obrátili se na nás zástupci z Prague College, že by naše aktivity rádi podpořili formou školní sbírky. Tato sbírka se koná na této škole během prosince. Výtěžek bychom použili na výjezdy do dětských domovů a na workshopy s dětmi, které mají krátce před odchodem. Chtěli bychom moc poděkovat za tuto podporu a doufáme, že se nám podaří najít také další možnosti spolupráce - třeba zapojení studentů do výjezdů nebo do festivalu OUT of HOME. sbírka Prague College Moc děkujeme všem studentům a zaměstnancům Prague College! Sbírka, kterou se rozhodli před vánočními svátky pořádat ve prospěch našeho spolku Mimo domov, dosáhla částky 11 125 Kč. Tyto finance použijeme na výjezdy do dětských domovů a také na náš program Život nanečisto.
 • 9. prosince 2017 Čtvrteční AUKCE v kavárně JERICHO dopadla fenomenálně. Jiné slovo ani použít v tomto případě nejde. Skvělá atmosféra, výborní dražitelé Honza a Hanka, krásné a zajímavé předměty a především pak skvělí a zapálení dražitelé - kombinace toho všeho způsobila, že se vydělalo během tohoto večera přes 100 000 Kč. Tyto finance použijeme na program Život nanečisto a na další aktivity spojené s odcházením dětí z dětských domovů do dospělého života. Děkujeme moc organizátorkám akce a všem, kteří se ten večer zapojili a podpořili skvělou náladu. Moc si této podpory vážíme!
 • 6. prosince 2017 předvánoční jarmark pozvánka Ve středu 13.12.2017 budeme mít svůj prodejní stánek na Vánočním jarmarku Hlavního města Prahy. Otevřený bude od 10h do 17:30. Zakoupit si u nás budete moci jak výrobky dětí z dětských domovů, tak další krásné vánoční dárky ručně vyráběné. Veškerý výtěžek poputuje opět do jednoho z našich zpřátelených dětských domovů.
  Moc rádi vás tam uvidíme :)
  Celý jarmark bude zahájen v 10h koncertem dětského pěveckého sboru.
 • 4. prosince 2017 Předvánoční AUKCE ve prospěch programu Život nanečisto se blíží! Všechny vás srdečně zveme na věhlasnou akci, kterou pořádají každý rok naše spřízněné duše - Simona, Lída, Václava a Hanka. Na tomto zábavně prospěšném večeru se budou dražit skvostná a originální díla věnovaná od samotných autorů a výtěžek poputuje tentokrát na další kurz našeho Života nanečisto. Přijďte a zažijte skvělou atmosféru, vtipnou a pohotovou dražitelku a domů si můžete odnést originální vánoční dárky. Aukce se bude konat 7.12.2017, od 19:00 v kafe Jericho. Těšíme se na vás! Přihlásit se můžete i na Facebook událost.
 • 28. listopadu 2017 Dnes jsme se setkali s Jiřím Šestákem, místopředsedou Senátu ČR a diskutovali jsme o stávající situaci, ve které se nacházejí děti odcházející z dětských domovů do dospělého života. Domluvili jsme se, že Mimo domov připraví podklady (a tvrdá data) pro jednání u kulatého stolu, které by se mělo konat v lednu. Svoláno bude Jiřím Šestákem s tím, že budou přizváni nejen senátoři, poslanci, ale také zástupci neziskových organizací, dětských domovů, ministerstev a děti, které již z DD odešly. Rádi bychom se dobrali ke konkrétním možnostem, jak dětem co nejdříve pomoci, aby přechod dobře zvládly a zapojily se do společnosti. Na schůzce také zaznělo, že by legislativní změny a návrhy mohly vzejít právě také ze strany Senátu. Děkujeme moc za tuto možnost a zájem o problematiku. O dalším vývoji vás budeme informovat.
 • 27. listopadu 2017 Zítra nás čeká setkání s Mgr. Jiří Šestákem, Ph.D., místopředsedou Senátu ČR. Byli jsme osloveni jeho asistentem Michalem Bosákem poté, co slyšeli reportáž před naší konferencí na Českém rozhlasu - Radiožurnálu na téma odcházejících dětí z dětských domovů do společnosti. Rádi by slyšeli více informací a také možností, jak by šlo ze strany státního aparátu více pomoci. Těšíme se na setkání. Na schůzku jdeme za Mimo domov ve složení: Klára Chábová, Martina Prášilová, Roman Hrůza, Lukáš Dolejš a Josef Smrž. O výsledcích jednání vás budeme informovat.
 • 20. listopadu 2017 Střepiny Chtěli bychom moc poděkovat moderátorce Markétě Fialové za natočení vypovídající reportáže, která byla odvysílána tuto neděli v televizních Střepinách. Budeme se i nadále snažit, aby toto téma nezapadlo a byla vůle pomoci těmto dětem především na vládní a parlamentní úrovni. Reportáž začíná na stopáži 14:40 ke shléhnutí na http://novaplus.nova.cz.
 • 17. listopadu 2017 Střepiny NENECHTE SI UJÍT! Tuto neděli večer ve 21:20 se v pořadu Střepiny na TV Nova bude vysílat reportáž na téma, kterým se intenzivně zabýváme a tím je odchod dětí z dětských domovů do běžného života. Natáčeli jsme s moderátorkou Markétou Fialovou a v reportáži se za Mimo domov objeví Klára Chábová a Lukáš Dolejš. Za sociální pracovníky pohovoří Josef Smrž, metodik sociálně-právní ochrany dětí a náš blízký spolupracovník. Doufáme, že i tato reportáž zvedne vlnu zájmu o tuto cílovou skupinu.
 • 13. listopadu 2017 Nadace Vodafone podpořila v rámci svého programu Vpohybu za uplynulých 11 let celkem 408 nejrůznějších projektů a mezi nim byl také náš festival OUT of HOME. Protože ale tento program končí, byli jsme nadací pozváni na rozlučkovou párty, kde jsme měli možnost prezentovat naše sdružení. Za Mimo domov vystoupila na pódiu Eva Slavíková Minaříková, která je koordinátorkou výjezdů do dětských domovů a Lukáš Dolejš, náš přítel, rádce a bývalý svěřenec dětského domova. Děkujeme moc za pozvání a držíme palce nadaci, aby se v novém programu Laboratoř setkala s novými a inovativními projekty. Fotky z akce najedete v galerii.
 • 9. listopadu 2017 Na naší konferenci vystoupil také mezi přednášejícími režisér Igor Chaun, se kterým natáčíme společně dokument o mladých lidech opouštějících dětské domovy. Jeho povídání se podařilo umístit na stránky časopisu REFLEX a vy si ho můžete poslechnout na stránkách reflex.cz.
 • 8. listopadu 2017 Máme tady další mediální výstupy z naší konference. Podívat se můžete na Zprávičky na České televizi http://www.ceskatelevize.cz, nebo si přečíst článek na Novinky.cz. Jsme rádi, že si tohoto tématu média všímají a bylo by moc fajn, kdyby se na něj zaměřili i naši politici.
 • 2. listopadu 2017 Konference na téma Najdu práci, když jsem z děcáku? je za námi a za organizační tým bychom chtěli velmi poděkovat všem partnerům, moderátorce Markétě Fialové, přednášejícím hostům a také účastníkům, kteří přišli a sdíleli s námi své zkušenosti a poznatky. Věříme, že tato akce byla pro všechny alespoň trochu přínosná a děkujeme moc za pozitivní ohlasy a komentáře! O konferenci a tématu začleňování dětí z dětských domovů do společnosti také informují média, více třeba na iDNES.cz V osvětě a podobných kampaních budeme i nadále pokračovat.
 • 31. října 2017 Rádi bychom poděkovali partnerům, kteří nám velmi pomohli s realizací středeční konference Najdu práci, když jsem z děcáku? Finanční prostředky a mentální podporu jsme získali od Modré pyramidy, která je hlavním partnerem akce a naše sdružení podporuje dlouhodobě. Finance nám poskytla i Městská část Praha 1, se kterou jsme realizovali také již několik projektů. Novým partnerem se stala společnost Livesport, čehož si nesmírně vážíme, protože v nás byla tímto vložena důvěra od nového subjektu. Společnosti FRUJO, Crocodille a Bageterie Boulevard nám pomohly v letošním roce s realizací našeho projektu Život nanečisto (aktivity zaměřené na přípravu větších dětí na odchod do dospělého života), proto jsme se rozhodli je spojit také s naší konferencí a tímto jim poděkovat. Velmi děkujeme také neziskové organizaci Nadání a dovednosti, která nám poskytla své kontakty a umožnila oslovit společnosti, které děti z dětských domovů dnes již zaměstnávají. Podporu nám také poskytla Asociace Dítě a rodina, která nám pomohla oslovit všechny členy s pozvánkou a propagovala naši akci na svých stránkách. A velké poděkování patří i našim mediálním partnerům, konkrétně pak projektu Pro Fair Play, stanici Regina na Českém rozhlasu a časopisu Zámeček.


Novinky z minulého ročníku najdete na http://2017.mimodomov.cz

 

© Copyright Mimo domov, o.s. 2009-2024, webmaster: Radim Hašek


Přejít na začátek stránky