Přeskočit na obsah
Ročník 2007 Ročník 2008 Ročník 2009 Ročník 2010 Ročník 2011 Ročník 2012 Ročník 2013 Ročník 2014 Ročník 2015 Ročník 2016 Ročník 2017 Ročník 2018 Ročník 2019
Mimodomov logo

Out of Home 2018

15-17. června 2018

facebook

Realizujeme

Realizujeme

asociace Dítě a rodina
New Job New Life

partneři

Generální partner:
Innogy
Hlavní partneři:
Magistrát hlavního města Prahy Nadace Jistota Modrá pyramida TCCM Livesport Nadační fond Albert ČEPS Nadace Terezy Maxové Nadace Naše dítě
Partneři:
Kofola Crocodille Marks and Spencer

Nacházíte se:

Novinky

 • Memorandum je tady! Důležitý dokument, který jsme sepsali proto, aby bylo jasné, o co se snažíme, a o co usilujeme v oblasti péče o ohrožené děti a mládež.
  Memorandum je pro nás závazný dokument a budeme se snažit udělat maximum pro to, abychom dosáhli změn u námi vytyčených bodů.
  Pokud si dokument přečtete a budete s ním souhlasit, prosíme vás o podpis.
  S tímto Memorandem budeme chodit na schůzky, budeme ho šířit mezi odbornou a laickou veřejnost, budeme shánět podporu a fanoušky na všech světových stranách. A budeme doufat, že se pohnou ledy a začne se něco dít a měnit! Děkujeme za podporu! A šíření tohoto dokumentu.
 • 14. března 2019 A v sobotu hurá do Frýdku Místku a to pendolinem. Bude to poprvé. Stejně jako pro nás první návštěva bezva dětí v dětském domově, které každý rok jezdí na festival Out of Home. Martina bude s dětmi hovořit o novinařině, Kuba povypráví historky z policejní práce, Terezka a její téma:kreativní psaní, Kristýna dorazí z Ostravské filharmonie a Tamara probere kyberšikanu. Moc se těšíme:-)
 • 13. března 2019 Wind Quintet V pondělí 18.03. vyrážíme na jih do Písku, kde Prague Philharmonia Wind Quintet zahraje dětem v dětském domově pro radost.Moc se těšíme. Velmi děkujeme krásným dámám: Karolíně Borecké, Lucii Dujardin-Bazier a jejich Aspira Recruitment s.r.o. za financování tohoto výjezdu.
 • 4. března 2019 Nadační fond Albert Nadační fond Albert udělil grant zástupcům Mimo domov ve výši 35.000 Kč na výjezdy Dospělým ze dne na den v roce 2019. K předání symbolického šeku došlo poslední únorový den (28.2.) v budově Krajského úřadu Ústeckého kraje za účasti zástupců NF Albert, sociálního odboru Ústeckého kraje a dalších organizací a dětských domovů, kteří si také přijeli pro finanční podporu. Za Mimo domov převzali šek Roman Hrůza a Marek Landštof. Děkujeme NF Albert za dlouhodobou spolupráci a těšíme se na výjezdy do tohoto regionu.
 • 25. ledna 2019 PKF Wind Quintet PKF Wind Quintet se chystá na 'výchovňák' do DD Lety v Dobřichovicích a moc se na to těší! Zahrají tam ve čtvrtek 31.01.2019 odpoledne, hned po vysvědčení.
  Tento výjezd finančně podpořila tato prima parta s paní Evou, která DD Lety navrhla: Zaměstnanci České spořitelny z korporátního centra v Rytířské a na Budějovické. Karolína C., Dominika D., Denisa D., Marta H., Jan J., Ladislav K., Šárka K., Denisa K., Petr L., Denisa N., Pavel M., František P., Karel P., Iva G., Katka Ř., Alena S., Pavlína P., Hedvika Š., Michael T., Ondřej V., Irena V., Eva R., Veronika Š., Katka V., Marian Z., Gabriela L., Barbora H.
 • 15. ledna 2019 Jsme rádi, že se stále více hovoří veřejně o potřebách dětí, které odcházejí z dětských domovů do dospělého života. A těší nás, že přibývá lidí, kteří chtějí napomoci tomu, aby se těmto dospívajícím mladým lidem dobře vedlo a dokázali se postavit na vlastní nohy. Tento týden nás na toto téma čekají dvě akce, kam jsme byli pozváni jako přednášející/diskutující. Nejprve se vydáme na konferenci s názvem Na vlastní nohy a ve čtvrtek se účastníme kulatého stolu v poslanecké sněmovně na téma Ústavní a náhradní rodinná péče v ČR. Pěkný nový rok vám všem!
 • 20. prosince 2018 PF2019
 • 11. prosince 2018 Klára Chabová byla hostem zpravodajského pořadu Press klub na rádiu Frekvence 1. Moderátor Luboš Procházka rozebral aktuální situaci v dětských domovech - proč chybí v DD psychologové a terapeuti? Jak se mladí dospělí uplatňují na trhu práce a dokážou si sehnat bydlení? Co jim chybí po odchodu z ústavního zařízení? Moderátor zabrousil i do kontroverznějších témat, jako je názor na možnost vychovávat děti v homosexuálních párech. Rozhovor si můžete poslechnout na https://www.frekvence1.cz/audio-video/.
 • 8. prosince 2018 Konference Dospělým ze dne na den, 8.11.2018, Ostrava
 • 20. října 2018 Moc děkujeme za vstřícné přijetí a krásné vystoupení dětí z dětského domova v Aši. Byla to nádherná sobota, kterou jsme si společně moc užili. V neděli jsme navštívili DD Planá, kde jsme měli s dětmi také dost zábavy:-) Díky všem lektorům a Clarinet Factory za super víkend. Dík patří i České filharmonii za věnovaná DVD a Kühnovu dětskému sboru za CD. Fotky z výjezdu najdete v naší v fotogalerii.
 • 19. října 2018 záštita MSK Zítra vyrážíme na výjezdy směr Aš a v neděli Planá u Mariánských Lázní. Pojede s námi Clarinet Factory - prima kluci klarineťáci, moderátorka a novinářka Veronika Sedláčková, povídat o kyberšikaně bude Jana Skládaná, která dorazí z Brna. Dáša Kohoutová přijede s knížkami a překvapením a na obličej namaluje dětem něco krásného Kačka Engererová. Moc se těšíme! Děkujeme donátorům za uskutečnění tohoto výjezdu. Jsou to: Zuzka Přečková, Jan Řezáč a Veronika, Emička a Dan Žárovi. Velký dík!
 • 9. října 2018 Memorandum je tady! Důležitý dokument, který jsme sepsali proto, aby bylo jasné, o co se snažíme, a o co usilujeme v oblasti péče o ohrožené děti a mládež.
  Memorandum je pro nás závazný dokument a budeme se snažit udělat maximum pro to, abychom dosáhli změn u námi vytyčených bodů.
  Pokud si dokument přečtete a budete s ním souhlasit, prosíme vás o podpis.
  S tímto Memorandem budeme chodit na schůzky, budeme ho šířit mezi odbornou a laickou veřejnost, budeme shánět podporu a fanoušky na všech světových stranách. A budeme doufat, že se pohnou ledy a začne se něco dít a měnit! Děkujeme za podporu! A šíření tohoto dokumentu.
 • 4. října 2018 Velmi si považujeme možnosti, když můžeme Mimo domov a naše aktivity prezentovat veřejně. Rádi bychom tentokrát poděkovali Agentuře Helas, která pořádá nejrůznější akce zaměřené na podporu osobností českého byznysu za pozvání na klubové setkání. Kromě toho, že zde mohla Petra Hamerská, členka našeho týmu, pohovořit o naší práci a aktivitách zaměřených na podporu dětí z dětských domovů, obdrželi jsme také finanční dar z výtěžku tomboly. Částku 5430 Kč využijeme na realizaci výjezdu do dětského domova v nejbližším termínu. Fotografie ze setkání naleznete ZDE. Děkujeme!
 • 3. října 2018 záštita MSKKonference Dospělým ze dne na den, kterou pořádáme na půdě Ostravské univerzity již 8. 11. 2018, získala další důležitou záštitu. Tentokrát naše úsilí podpořil hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc. Každé podpory a záštity si velice vážíme a věříme, že se nám podaří tématem integrace dětí z dětských domovů do společnosti zaujmout odbornou i laickou veřejnost.
 • 1. října 2018 Ve středu 26.9. jsme měli tu čest navštívit s naším filmem Dětský domov Jemnice a Budkov a přidalo se k nám i pár mladých lidi z Telče. Setkáni to bylo velmi příjemné. Jonáš Motyčka představil Správny start, Lukáš Talpa Patrona a dokonce se setkal i se dvěma klučinama,z nichž jeden už svého patrona má a pro druhého se právě našel :) Těšíme se na další setkání a další mladé lidi! Sledujte naši cestu na www.dospelymzednenaden.cz
 • 30. září 2018 Konference Dospělým ze dne na den se blíží a velmi si považujeme toho, že je o téma odcházení dětí z dětských domovů do dospělého života zájem. Doufáme, že bude pro všechny zúčastněné akce přínosná. Ke konferenci vydáváme také tiskovou zprávu. Děkujeme všem za podporu!
 • 23. září 2018 Děkujeme dětem z Budkova, Jemnice a Telče, že se aktivně podílely na krásných koncertech s PKF Wind Quintet. Bylo to parádní. Některým dětem se koncert tak líbil, že dorazily i na večerní koncert do Telče. Tak se těšíme na příště! Fotky z koncertu najdete v naší v fotogalerii.
 • 12. září 2018 Z děcáku na ulici, tak se jmenuje článek od redaktorky Markéty Řehákové, který vyšel v pondělních Hospodářských novinách. Jsme rádi, že se o tuto problematiku zajímají média. Osvěta je nesmírně důležitá. Stále se setkáváme s tím, že se o velmi obtížném začleňování dětí z dětských domovů (ale také z pěstounských rodin) do společnosti moc neví. Děkujeme za dobře napsaný článek!
 • 7 září 2018 PKF Wind Quintet PKF Wind Quintet potěší v pondělí 10.9.2018 odpoledne 3 dětské domovy výchovnými koncerty. Tento dechový kvintet složený z hráčů České filharmonie a PKF se návštěvy Vysočiny již nemůže dočkat. První koncert bude pro dětský domov Budkov a Jemnice a druhý proběhne v Telči. Moc děkujeme muzikantům a donátorům, že nám pomohli tento výjezd zrealizovat. Velký dík patří Járovi Janutkovi z Osule a rodilému Pražákovi Karlovi Kodalíkovi s lodí Klára.
  lod klara
 • 6 září 2018 Dnes jsme odeslali přihlášku na festival Jeden svět 2019, kde bychom moc rádi promítli dokument Dospělým ze dne na den. Zda nás porota vybere, se dozvíme v únoru. Čekáme také na rozhodnutí poroty jihlavského festivalu, které by mělo padnout snad během září, a určitě se pokusíme o přihlášení se na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Držte nám palce.


Novinky z minulého ročníku najdete na http://2017.mimodomov.cz

 

© Copyright Mimo domov, o.s. 2009-2024, webmaster: Radim Hašek


Přejít na začátek stránky